Meist
MTÜ Lasterikkad Isad asutati 23. mail 2018. aastal üheksa isa poolt, kellel on neli või enam last. Asutajad on Alari Aho, Hüllo-Kristjan Simson, Jaanus Lember, Hillar Petersen, Parvel Pruunsild, Raivo Simson, Taavi Tamkivi, Priit Truusalu ja Arvi Uiga. Lasterikaste Isade kogukonda kuulub üle 600 mehe. Tegemist on nelja või enama lapse isadega, kes on tegusad, panustavad oma peredesse ning kes soovivad väärtustada lasterikkaid peresid. Kogukonda kuuluvad väga erinevate elualade esindajad: ettevõtjad, ametnikud, teadlased, ajakirjanikud, sportlased, näitlejad jt. Leiame, et isade tähtsust ja emade rolli väärtustamist on meie ühiskonnas liiga vähe. Laste saamine ja kasvatamine on kahe täiskasvanu kokkulepe, mis tähendab, et mõlemad pooled peavad andma endast maksimumi ja teineteist toetama. Teistmoodi ei hakka Eestis kunagi rohkem lapsi sündima. Avalikkuses peetakse lasterikkust sageli ebastandardseks ja üllatuslikuks, samuti seostatakse seda sotsiaalsete probleemidega. Tegelikkuses on need aga suured ja õnnelikud pered. Selleks, et meil oleks rohkem selliseid peresid, püüame kodanikualgatuse korras lasterikaste perede isadena olla nende oluliste teemade hoidjad ja algatajad ning olla nõuandjaks perepoliitika kujundajatele – ametnikele, poliitikutele, erakondadele. Arvame, et üle 600 lasterikka isa võiks olla piisav hulk kogemust ja kompetentsi, et pakkuda lahendusi madala sündimuse lõksust välja tulemiseks. Soovime läbi Lasterikaste Isade kogukonna hoida ja algatada suuri peresid puudutavaid teemasid ning olla legitiimne partner perepoliitika kujundajatele – ametnikele, poliitikutele, erakondadele.

Taavi Tamkivi

Soovin jagada oma positiivset kogemust ja eeskuju teiste eestimaalastega – lasterikkus teeb meie pereelu rõõmsamaks ja rikkamaks. Meie ühiskonnas on igati normaalne kasvatada kolme või enamat last, kuid kuna majanduslikult on see sageli raskendatud, siis tõukan tagant riiklikke samme, mis aitavad neid tõkkeid eemaldada.

Alari Aho

Nelja lapse vanemana tunnen pidevalt nii ühiskondlikes hoiakutes kui erinevate teenuste kasutamisel, et perena oleme n-ö mustrist väljas. Arvan, et suuremad pered võiksid Eestis muutuda tavapärasemaks. Liitusin Lasterikaste Isadega, kuna tunnen, et saaksime ühiselt selleks ühiskonnas palju ära teha.